Operacja plastyczna powiek

Oczy są tym szczegółem twarzy, który najbardziej przykuwa uwagę i to na nich skupiamy się podczas rozmów. Od pewnego momentu skóra na naszych twarzach staje się mniej elastyczna, formują się na niej liczne znaki uwidaczniające starzenie się. Dużą podatnością na powstawanie zmarszczeń charakteryzuje się skóra na naszych powiekach. U sporej grupy osób występują takie nadmiary skóry które opadając utrudniają widzenie. Inni pojawiają się w gabinetach chirurgów plastycznych skarżąc się na  zasinienia pod oczyma bądź też zwiotczenia uwidaczniające się pod  dolnymi powiekami. Na dzień dzisiejszy medycyna estetyczna może zaproponować skuteczne rozwiązania tego rodzaju kłopotów.

Blepharoplastyka jest nazwą zabiegu korekty powiek. W ramach korekcji górnych powiek, chirurg plastyk dokonuje niewielkiego nacięcia, w obszarze niewidocznym przy otwartych oczach. Po nacięciu naciągnie skórę i zlikwiduje jej nadmiar. Jeżeli poprawia się wygląd dolnych powiek, linia cięcia planowana jest  pod linią rzęs. Po wykonaniu nacięcia likwiduje się tłuszcz i kształtuje powieki. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem znieczulenia miejscowego, dlatego operowany zaledwie po kilku godzinach powraca do swojego mieszkania, a w ciągu kilku dni do pracy. Przed przeprowadzeniem korekty potrzebne będzie wykonanie kilku badań, przede wszystkim od okulisty. Zdaniem wielu osób, blepharoplastyka jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów chirurgicznych umożliwiających wyraźne odmłodzenie naszej  twarzy. Jakieś dwa tygodnie przed zaplanowaną korekcją nie można używać aspiryny i innego rodzaju leków których działanie hamuje krzepnięcie krwi oprócz tego trzeba odstawić papierosy.
Choć nie ma konkretnych przeciwwskazań do realizacji  zabiegu, to zwiększoną ostrożność muszą być zachowane gdy u pacjentów występują  zaburzenia krzepnięcia, cukrzyca, nadczynność tarczycy, osłabiona wydolność płuc, skoki ciśnienia bądź nieprawidłowości w budowie oczu. korekcjapowiekW wyniku tego tego rodzaju poprawek bardzo rzadko występują powikłania. W pierwszych dniach po przeprowadzeniu plastyce powiek mogą wystąpić jakieś zaczerwienienia oczu lub ich bolesność. Jednak takie objawy miną w ciągu kilku najbiższych dni. Korekta powiek jest obok korekcji piersi i korekcie nosa, najbardziej pożądanym przez pacjentki zabiegiem.  Zazwyczaj z zabiegu korzystają pacjenci po 40 roku życia. Koszt plastyki powiek nie jest mały, kosztuje ok. 4,5 tysięcy złotych. Warto zauważyć, że koszty wykonania zabiegu w Polsce uważane są za jedne z najmniejszych w Europie. Umów się na plastykę powiek.W Anglii za taką operację musielibyśmy wydać około 60% drożej.
Ważnym walorem korekcji powiek, jest stałość osiąganych rezultatów. Plastyka wykonywana jest raz, natomiast estetycznymi powiekami możemy się cieszyć podczas kolejnych lat.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s