Odmładzanie za pomocą botoksu

Zauważasz pierwsze oznaki upływu lat na powierzchni własnej twarzy ? Zastanawiasz się jak poradzić sobie z coraz bardziej widocznymi zmarszczkami ? Kuracja botoksem może okazać się skutecznym sposobem. Zanim się zdecydujesz poznaj najważniejsze fakty.
Wiedziałaś , że preparat zwany botoksem używany jest w medycynie od niemal pół wieku ? Na długo przed tym zanim zaczęto używać go  do wygładzania zmarszczek leczono nim wiele innych schorzeń jak np. tzw. leniwe oko czy dystonię szyjną.

botox
Rozpatrując współczesne zastosowanie do wygładzania zmarszczek, warto pamiętać, że na jego temat pojawiło się sporo błędnych opinii. Pewnie czytaliście, że źle podany może odciąć całą twarz lub uniemożliwi okazywanie uczuć. Ale tak naprawdę lekarze podają bardzo mała dawkę, która wywołuje unieruchomienie w rejonie iniekcji mięśni powodujących formowanie się zmarszczek, a nie odcięcie wszystkich mięśni twarzy.
Zamysłem zabiegu nie jest tłumienie uczuć, które uwidaczniają się na naszym obliczu. Botoks ma tylko zahamować marszczenie innymi słowy wykonywanie ruchów, które w ciągu długich lat przyzwyczajeń powodują zagłębienia postarzające naszą twarz.
Wstrzyknięcie botoxu nie zajmie wiele czasu a rzeczywiście efektywnie poprawia wygląd twarzy. W zestawieniu z operacjami chirurgicznymi ostrzykiwanie botoxem jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym.
Efekt działania botoksu utrzymuje się w czasie 4-6 miesięcy, później mięśnie odzyskają możliwość poruszania się. Przez tych kilka miesięcy pacjent nie może zmarszczyć obszaru w którym podano botoks.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s