Po raz kolejny o chirurgii

Choć pewnie wydaje Ci się, że chirurgia plastyczna jest relatywnie świeżą dyscypliną, historia mówi co innego. Czy takie zabiegi są fanaberią ludzi z bardzo grubym portfelem ?

Pierwsze operacje wykonywano już w zamierzchłych, antycznych czasach i były to zabiegi korekcji nosa. Jednak niedobór odpowiedniej wiedzy oraz przyrządów przyczyniały się do powstawania zakażeń, a nierzadko do zgonów pacjentów. Wraz z upływem czasu poprawiano techniki. Przełomowe wyzwania dostarczył czas powojenny. Jak się okazało, w wyniku różnych skaleczeń, oparzeń, oderwanych kończyn wielu wojskowych a także poszkodowanych cywili pokładała nadzieje w operacjach plastycznych. To spowodowało dynamiczny rozwój chirurgi plastycznej w obszarze przeszczepiania skóry, odbudowywania  elementów ludzkiego ciała. Chirurgia plastyczna wbrew obiegowym opiniom nie tylko poprawia komfort życia, lecz często je ratuje, wystarczy wspomnieć operacje czaszki,  usuwania ciał obcych. Przy chirurgii plastycznej mającej charakter czysto medyczny, jednocześnie rozwija się chirurgia kosmetyczna/estetyczna. Jej celem jest pomoc w poprawie różnych części ciała. Obecnie skorygować możemy wszystkie elementy a więc nos, uszy, brzuch, piersi, ramiona  po ukształtowanie warg sromowych. Jedyne ograniczenia to kondycja  zdrowia i zasobność portfela. Nim chirurg plastyczny zdecyduje się na przeprowadzenie zabiegu, najpierw przeprowadza szczegółową analizę stanu zdrowia danej osoby. Musi mieć pewność co do naszego bezpieczeństwa bo często niewydolność układu krążenia, osłabiona wydolność układu oddechowego, wymazują z listy takie pacjentki już na starcie, bowiem wykonanie operacji mogłoby być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

300_100

Niekoniecznie, ceny większości zabiegów nie przerażają, natomiast efekt zwykle pozostanie widoczny przez długi czas. Korekta jest czasami jedynym wyjściem pozwalającym na skorygowanie niedoskonałości, na przykład ćwiczeniami nie da się wyprostować wykrzywionego nosa, a wystarczy drobny zabieg, by na twarzy mieć piękny nos. Z nieuzasadnionych powodów operacje kosmetyczne kojarzą się z  tragicznymi skutkami. Przypadki kobiet ze zdeformowaną twarzą, za wielkimi ustami czy obwisłymi piersiami istotnie nie popularyzują operacji plastycznych. Problem polega na wykorzystaniu operacji estetycznych w niewłaściwy sposób. Takich zabiegów nie wolno używać jak fanaberię i decydować się na operacje co rok, a o właściwe pojmowanie, że w tego typu zabiegach nie chodzi o totalną odmianę, a raczej o poprawienie wyglądu by wydobyć nasze naturalne piękno. Ale trzeba wiedzieć, że zabiegi i ich skutki będą nas ciszyć tylko wtedy, jeśli będą prawidłowo przeprowadzane. W zgodzie z wszystkimi standardami, w bezpiecznej klinice, rękoma doświadczonego specjalisty. Zanim podejmiemy decyzję najlepiej będzie  poczytać informacje dostępne w sieci albo wśród znajomych o ich doświadczeniach. Mądrzej jest zapłacić w sumie to niewiele więcej, za pewność, że korekcja przeprowadzono przestrzegając najwyższych standardów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s